سردار شهید شهرام جعفری


نام : شهرام

نام خانوادگی : جعفری

محل تولد :  روستای نوده خورش رستم

تاریخ تولد : 1341

تاریخ شهادت: 8/12/62

محل شهادت : جزیره مجنون ( عملیات خیبر )

مسئولیت : فرمانده گروهان


زندگینامه

شهید در یكم آبانماه سال 1341 در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود. به مدت 12 سال در سایه تلاش و رنج فراوان پدر و مادر دنبال تحصیل بود. وضعیت خانوادگی شهید از لحاظ اقتصادی، یك خانواده كشاورز روستایی و از لحاظ اعتقادی پیرو مكتب اسلام و قرآن بوده است.

دوران ابتدائی را در روستا و راهنمایی را در هشجین و خلخال و مقطع متوسطه را درهنرستان شهرستان مراغه با موفقیت كامل طی نموده است .

از لحاظ اخلاق به صورت یك اسوه و نمونه بود عاقل ،كامل،قانع، حق طلب و حق جو ، متواضع و خاشع و عالم و عابد بود. از لحاظ فكری از زمانی كه انقلاب و امام را شناخت كاملا شیفته و مجذوب اسلام ناب محمدی و اهداف بلند حضرت امام گشت.

خاطراتی از زمان اعزام به جبهه: شهید از اول و شروع جنگ تحمیلی علاقه شدید به اعزام داشت و به خاطر نیاز سپاه خلخال با عدم موافقت فرمانده وقت سپاه و امام جمعه شهرستان مواجه شد و نهایتا در دوم بهمن ماه سال 62 با طلب مغفرت از تمامی اقوام و فامیل و همسر و برادر دور از چشم مادر و پدر به منطقه اعزام شد.

به خاطر عشق و علاقه به نبرد با دشمن ، استراحت در خانه را روا نمی دانست و به یاد در خاك خوابیدن رزمندگان همیشه از انداختن لحاف گرم و نرم خودداری می نمود.

جزو چهار گردانی بودند كه در آن سوی جزایر مشغول سركوب نمودن دشمن بودند و شهید به عنوان فرمانده گروهان مشغول رزم و دلاوری بوده است و بنا به اطلاعات و نقل قولها جزو 3تا6 نفری در گردان بودند كه تا آخرین لحظه نبرد نموده اند .

شهید همواره به گمنامی علاقه داشت . گمنام زیست و گمنام شهید شد ، عشق و علاقه كامل به سرباز گمنام بودن حضرت امام زمان داشت و نهایتا گمنام پرپر گشت.


وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

 

"ولا تموتن الا و انتم مسلمون  "... ودر راه خدا كه شما مسلمانید.(قرآن كریم)

به نام خدایی که رحمان و رحیم است . (رحمان) به تمام موجودات اما( رحیم )فقط برای صالحان ،به كسانیكه طریقه جاودانه زیستن را آموخته و با الهام از احكام الهی (قرآن مجید) و تحقق بخشیدن به آرمانهای الله و اولیاء الله قدم در جای پای امیر مومنان خویش نهادند و ایمان به روز رستاخیز آوردند. با سلام و درود بیكران بر قائم آل محمد و منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) و سلام بر پیشگاه مبارك فرزند خلف امام حسین (ع) و ادامه دهنده راه رسول اكرم(ص) ، امام خمینی(روحی له الفدا) و درود بیكران بر شهدای گرانقدر جمهوری اسلامی به خصوص شهدای جنگ تحمیلی كه با خون سرخ خویش راه سرخ انبیا( علیهم السلام) را تداوم بخشیدند، و سلام بر پیشگاه مبارك امت الهی ایران كه با مقاومت و ایثار خویش رهایی بخش بودن اسلام ، این مكتب با خون احیا شده را اثبات نمودند. اما خدایا تو خود شاهدی كه لایق شهادت نیستم اما امیدوارم كه به فضل خویش نصیبم نمایی . علی هذا جهت انجام تكلیف شرعی قلم بر روی كاغذ نهاده و خواستم وصایایی چند معروض نمایم . آنچنان كه از آیه ذكر شده در بالا مشخص است مسلمان بایستی تسلیم باشد ، تسلیم قوانین اسلام كه اگر چنین باشیم باید مطیع محض قرآن باشیم كه می فرماید:" قل ان كنتم تحبون الله فاتبعونی یحببكم الله فاغفر لكم ذنوبكم والله غفور رحیم"، ای رسول خدا بگو اگر می گویید خدا را دوست می دارید پس اطاعت كنید از من تا خدا شما را دوست بدارد و گناهانتان را بیامرزد . كه مصداق عینی حضرت رسول اكرم (ص) و قرآن مجسم در این زمان ، امام امت خمینی كبیر می باشد.

فلذا بر هر مسلمانی واجب است كه مطیع امام و پیروان امام باشد تا بتواند به آیه فوق عامل باشد . اطاعت كنید از امام كه شكر نعمت است وگرنه خداوند نعوذ با لله بر ما مسلمانان عذاب نازل می نماید . عزیز و گرامی دارید خانواده معظم شهدا و معلولین را كه به حق وارثان این انقلاب هستند. بر امام حسین(ع) گریه كنید كه شما را از آتش دوزخ رهایی می نماید . به فكر زیارت امام حسین(ع) باشید كه در روز قیامت حضرت رسول با زوار امام حسین (ع) می آید.
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.